Arengumaagia
Arengumaagia

Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia

Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia

Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
ArengumaagiaArengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia

Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia
Arengumaagia

Tokroda Hannes Vanaküla (sündinud 23.novembril 1966 Tallinnas) on Eesti nõid. Ta on loonud uue vaimse koolkonna – Arengumaagia, mille olemuseks on leida tõesed kirjeldused selle kohta, kuidas maailm tegelikult toimib. Vanaküla ümber on koondunud mõnikümmend järgijat-õpilast, kes ennast omakeskis paganateks nimetavad. Paganluse mõiste kasutamine on seotud vastandumisega kristlusele jt usunditele.

Vanaküla on välja andnud kaks raamatut, kus käsitleb oma vaimset õpetust - ’’Maagia alustalad: Kakskümmend ülekandeliini,’’ilmunud 2007 ning ’’Mees ja naine. Inimese kirjeldus,’’ilmunud 2009. Iganädalaselt võib kuulata tema jutusaadet „Valguse ja varju piirimaal“ Nõmme raadiost.

  

       Tokroda

Hannes Vanaküla

Elu

Isa poolt setu ja ema poolt saarlane maag Hannes Vanaküla sündis lihtsasse tööliste perekonda, kus tal oli kaks nooremat venda. Vanaküla on seotud ka Vormsi saare ja esivanemate taluga, kus on veetnud suure osa lapsepõlvest. Ta on lõpetanud Gustav Adolfi Gümnaasiumi matemaatika-füüsika kallakuga klassi. Olles alati huvitatud olnud reaalainetest, peab ta ka oma vaimsete teooriate aluseks füüsikat ja matemaatikat. Aastatel 1985-1986 teenis Hannes Vanaküla nõukogude armees Moskvas. Mõnda aega on ta õppinud ka Tallinna Tehnikaülikoolis (Tolleaegne TPI) automatiseeritud juhtimissüsteeme. Huvi vaimsuse vastu tekkis tal umbes 25aastaselt seoses isiklike probleemide kuhjumisega. Aastaid tegeles Hannes Vanaküla töötamise kõrvalt ka vaimsete praktikate uurimisega. Töötanud on ta näiteks baarmenina ja nahavärvijana. Enne oma enda vaimse teooria, arengumaagia, loomist on teda huvitanud šamanistlikud praktikad, David Icke’i ja Barbara Ann Brennan’i teosed. Ravitsemisega on Hannes Vanaküla tegelenud alates 30ndast eluaastast. 2009st aastast alates on ta leiba teeninud ainult nõiana ning pole muudes ametites töötanud.

  

Nõiaks saamine

Oma lapsepõlves ja noorukieas Hannes nõiamaailma olemasolu ei teadvustanud - see oli talle võõras. Kõik algas siis, kui ta pärast sõjaväest tagasitulekut abiellus. Siis kohtus ta probleemidega, mida keegi tema ümber olevatest inimestest lahendada ei suutnud. Ta selg valutas, kaksteistsõrmiksooles oli haavand, naised hoidsid eemale, inimesed petsid kogu aeg raha välja. Tol ajal oli Hannes heatahtlik naiivne inimene, kes uskus kõike, mida räägiti.

Lõpuks leidis ta, et ainuke võimalus probleemide ringist välja pääsemiseks ongi see, et tuleb hakata nõiaks. Esialgu käis ta erilist abi saamata teiste nõidade juures kliendina. Kuna mitte keegi ei andnud tegelikke ja toimivaid vastuseid vaimse maailma ülesehituse kohta, siis hakkas Vanaküla nende vastuste leidmisega ise tegelema.
See sundis teda leidma endas sisemise väe. Hannes võttis vastu otsuse, et ta ei allu ühelegi naisele. Koos sellega kadusid tervisehädad, ta hakkas naistele meeldima ning majanduslik olukord paranes. Siis hakkas Vanaküla katsetama erinevaid tehnikaid ning tajuma, et saab oma välja kasutades läbi käte tervendada.

Hannes Vanaküla kui nõia olemus

Vanaküla töö metoodika on väga omanäoline. Ise peab ta ennast olemus-teadvus nõiaks.  See tähendab, et teda huvitab, kuidas asjad tegelikult toimivad ehk ta teadvustab asjade olemust. Oma tugevaimateks nõiavõimeteks peab Vanaküla erinevate parameetrite ühendamist, inimese intelligentsi tõstmist ning väga tugevat võitlusvõimet vaimsel tasandil. Tervendamise ning selgeltnägemise võimed arvab ta endal pigem keskmisel tasemel olevateks. Tema sõnade järgi on nõida vaja selleks, et lahendada neid vaimseid probleeme, millega inimene ise hakkama ei saa. Inimesed ei oska ennast häälestada nii, et nende väli töötaks endale kasulikus suunas. Nõid ongi isik, kes suudab valitseda oma välja ja väge. Tänu sellele suudab ta teha muudatusi teistes inimestes ja oma areaalis.

Nõiaks hakates mõistis Vanaküla peagi, et probleemid ei tulene mitte ainult inimestest, vaid terve süsteem on vale. Järk-järgult hakkas ta nägema parasiitsüsteemi olemasolu. Parasiit on kohustustevaba tarbimist võimaldava orjapidamissüsteemi osake. Katke: „ Parasiit topib meile võõrad kohustused kraesse ja tarbib teiselt hüvesid, mitte midagi ise vastu andmata. Parasiitlusest tuleb vabaneda selleks, et ise ellu jääda, kuna selle tulemusel jääb enda elu elamata. Elamata elu viib inimese vaimsesse kriisi ja taaskehastustsüklist väljalangemiseni.“ Mõistes, et Ainujumala süsteem on peatanud arengu ning orjastanud inimesed, võttis Vanaküla vastu otsuse luua uus vaimsus, mis teeniks Loodust ja arengut parasiitsüsteemi vastu võitlemise teel.

Uue vaimse koolkonna - Arengumaagia loomine

Esmalt püüdis Vanaküla rahvale uusi teadmisi läbi olemasolevate vaimseid teemasid käsitlevate foorumite tutvustada. Sealsetes keskkondades tundus ta aga võõrelemendina – temast ei saadud aru. Kuna Vanaküla postitused kustutati maha, siis lõi ta aastal 2004 ise oma foorumi vaimumaailm.ee, mille esiplaanil seisid pikka aega sõnad „Eesti Paganlik Foorum“ ja „Ole nagu oled –pagan, vaba kodanik või maailmavalitseja!“. Foorumi kasutajanimena kasutas Vanaküla pseudonüümi "Tokroda" (lühidalt Toki), mis tema sõnul Looduse kui kõrge vaimse olendi teadvuse aspekti tähistab. Vaimumaailma foorumisse koondusid julged avastajad, kes seadsid ausa ja otsese mõtte väljaütlemise ees viisakuse tihti teisele kohale.

Kuna aina enam inimesi tahtis Tokrodaga isiklikult kohtuda, loengut kuulata ning vestelda, saidki alguse plaanilised kokkusaamised ehk „kokukad“. Alates aastast 2009 võeti Tokroda loodud uue vaimse koolkonna tähistamiseks kasutusele sõna "arengumaagia". Arengumaagide maailma loomise ajendiks oli Tokroda soov luua grupp inimesi, kes suudaks oma välja ümber struktureerida nii, et keskkond oleks elamiskõlbulik ja elu läheks paremaks. Katke: „Kui me teeme meeskonnatööd, siis tekitame sellega maailma, kus saavad sündida meie teisikud."

Suurimaks kasuks, mida inimene arengumaagia õpetusest saab, peab Tokroda ellujäämist ehk kohanemist keskkonnaga, kui ühiskond muutub. Maagia on välise struktuuri muutmine läbi sisemise struktuuri muutuse. Ja areng tähendab pidevat oma sisemise struktuuri viimist Looduse struktuuriga sünkrooni. Arengumaag on nõid, kes on täna parem (kvaliteetsem) kui eile.


Loe edasi: mis on arengumaagia?